Av. Doğan CANBOLAT

1984 yılında Gaziantep´te doğdu. İlkokul’u Gaziantep Akyol İlköğretim Okulunda okuduktan sonra orta ve lise eğitimini Gaziantep Anadolu Lisesinde tamamlayıp 2002 yılında bu okuldan mezun oldu. Üniversite için tercihi İstanbul olan Canbolat, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2007 yılında mezun oldu.

2007-2008 yılları arası bir yıllık avukatlık stajının ilk altı ayını adliyede, ikinci altı ayını ise icra, ticaret, borçlar ve uluslararası hukuk alanında uzmanlaşmış bir hukuk bürosunda deneyimli avukatlar yanında tamamlamış olan Canbolat, 2009 yılı Ocak ayında Gaziantep’te Canbolat Avukatlık Bürosunu kurdu.

Arabuluculuk, Gaziantep Barosu CMK Eğitimi, Rekabet Hukuku Eğitim Programı, Adli Yardım ve Farkındalık Eğitimi, Türk Avukatların Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Konusunda Aşamalı Eğitimleri, Yeni Ticaret Kanununa İlişkin Eğitim Programları gibi eğitim programlarına katılarak başarı belgeleri aldı.

Halen Canbolat Avukatlık Bürosu kurucu avukatı olarak Gaziantep Barosuna kayıtlı olarak çalışan Canbolat, evli ve iki kız babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.