Av. Mehmet Şerif SAĞIROĞLU

Av. Mehmet Şerif Sağıroğlu 1977 yılında Kilis´te doğdu. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü’ndeki eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Mezuniyet sonrası kısa bir dönem Gaziantep Barosu’nda stajyer avukatlık yaptı. İstanbul Barosu’nda avukatlık stajını tamamlayarak Av. Ramazan Çakmakcı ile beraber Çakmakcı & Sağıroğlu Avukatlık Bürosu kurdu.

Hukukçu olarak Legal Yayıncılık´ta çeşitli hukuk yayıncılığı deneyimlerinde bulunan Sağıroğlu, İstanbul Barosu CMK Eğitimini ve Bahçeşehir Üniversitesi İGUL, Çapraz Sorgu, Uzlaşma Teknikleri, Telekominikasyon Yoluyla Yapılan İletişimin Denetlenmesi ve Gizli Soruşturma Yöntemleri Eğitimleri ile TBB ve Avrupa Konseyi’nin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Konusunda Aşamalı Eğitimlerini tamamladı.

Hukukî makaleleri çeşitli hukuk dergilerinde yayınlanan Sağıroğlu´nun “Neden Boşandılar?” isimli kitabı 2009 yılında, açıklamalı "Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun" isimli kitabı 2013 yılında yine Ziynet Davaları isimli kitabı 2013 yılında yayımlandı.

Legal Fikri ve Sınaî Haklar Dergisi yayın kurulu üyeliği ve Kadıköyü Bilim Kültür ve Sanat Dostları Derneği üyeliği bulunan Sağıroğlu, Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde kanun icracısıdır.

Halen Kadıköy´de İstanbul Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.